Zamknij

Belgia: chciał wjechać samochodem w tłum ludzi w Antwerpii. Nowe fakty

Redakcja
23.03.2017 14:41
Belgia: chciał wjechać samochodem w tłum ludzi w Antwerpii. Nowe fakty
fot. Flickr

W czwartek przeprowadzono kolejną próbę zamachu przy użyciu samochodu. Tym razem w Antwerpii w Belgii. Na szczęście udało się uniknąć tragedii.

W czwartek zatrzymano mężczyznę, który próbował wjechać rozpędzonym samochodem w tłum ludzi w handlowej dzielnicy miasta - poinformowała policja.

Do zdarzenia doszło około godziny 11:00. Pojazd wjechał z dużą prędkością na (deptak) De Meir. Ludzie uciekając przed kierowcą uskakiwali na boki i zbiegali mu z drogi.

Burmistrz Antwerpii Bart De Wever określił incydent jako "próbę zamachu terrorystycznego". 

Zobacz także

Do tragedii nie doszło, a sprawcę unieszkodliwiono. Nie ma informacji o żadnych ofiarach. Reakcja służb była błyskawiczna.

W ciężarówce odkryto broń, noże, amunicję oraz mundury wojskowe. Na miejscu pracowali saperzy, a wokół samochodu stworzono strefą bezpieczeństwa.

Szef miejscowej policji Serge Muyters poinformował, że pojazdem kierował mężczyzna "o korzeniach północnoafrykańskich", który miał na sobie ubranie "kamuflażowe".

Prokuratura ogłosiła, że zatrzymany kierowca pojazdu ma obywatelstwo francuskie i na stałe mieszka we Francji. Potwierdził to prezydent Francji Francois Hollande.

Belgijskie media informują, że zdecydowano już o zwiększeniu obecności policji i wojska na ulicach.

W Belgii obowiązuje trzeci w czterostopniowej skali poziom alertu antyterrorystycznego

RadioZET.pl/KM