Zamknij

Nielegalni imigranci zaatakowali dwóch Polaków. Mężczyzna walczy o życie

Redakcja
13.05.2018 17:37
Nielegalni imigranci zaatakowali dwóch Polaków. Mężczyzna walczy o życie
fot. Google Maps

Policja z Blankenberge w Belgii rozpoczęła dochodzenie w sprawie ataku na dwóch polskich robotników. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. Stan jednego z nich jest poważny. Napaści dokonali nielegalni imigranci - podały belgijskie serwisy informacyjne. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do ataku z użyciem noża przy ulicy A. Ruzettelaana w belgijskim Blankenberge doszło około godziny czwartej w środę wieczorem w pobliżu kampingu Dallas. Polscy robotnicy zauważyli, jak trzech podejrzanych nielegalnych imigrantów próbuje włamać się do ich ciężarówki - podaje serwis hln.be.

Nielegalni imigranci zaatakowali dwóch Polaków 

Napastnicy w trakcie ucieczki zaczęli obrzucać kierowców ciężarówki kamieniami. Po chwili wyciągnęli noże i zadali kilka ciosów w różne części ciała Polaków, w tym m.in. w twarz. Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala. Stan jednego z nich jest szczególnie poważny. Polak jest częściowo sparaliżowany i czeka na długą rehabilitację. 

Śledztwo w sprawie napaści na Polaków prowadzi belgijska policja. Według wstępnych ustaleń nielegalni imigranci chcieli ukryć się w naczepie ciężarówki.

Zobacz także

Jeden z poszkodowanych kierowców ciężarówki opuścił już szpital. Drugi Polak nadal jest pod opieką lekarzy.

RadioZET.pl/hln.be/DG