Zamknij

Miszkin odznaczony przez Putina? Nowe fakty ws. podejrzanego o próbę otrucia w Salisbury

Redakcja
09.10.2018 15:52
Miszkin odznaczony przez Putina? Nowe fakty ws. podejrzanego o próbę otrucia w Salisbury
fot. PAP/EPA

Aleksander Miszkin w 2014 roku miał zostać odznaczony przez prezydenta Władimira Putina – podaje Bellingcat. Podobnie jak pierwszy z podejrzanych, Anatolij Czepiga, miał otrzymać tytuł honorowy Bohatera Federacji Rosyjskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek brytyjski portal śledczy Bellingcat ujawnił tożsamość drugiego z podejrzanych ws. próby otrucia Siergieja Skripala i jego córki w Salisbury w Wielkiej Brytanii. Pracujący dla rosyjskiego wywiadu wojskowego doktor Aleksander Miszkin miał wjechać na terytorium Wielkiej Brytanii pod nazwiskiem Pietrow.

We wtorek Bellingcat zamieścił kolejne informacje, z których wynika, że Miszkin, podobnie jak pierwszy z podejrzanych w sprawie Skripalów, 4 lata temu miał otrzymać honorowe odznaczenie od prezydenta Rosji Władimira Putina.

Zobacz także

Aleksander Miszkin ma 39 lat. Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Petersburgu. Jeszcze w trakcie studiów został zrekrutowany przez rosyjski wywiad wojskowy GRU i przeniósł się do Moskwy.

Zobacz także

Tożsamość pierwszego z mężczyzn podejrzanych o próbę otrucia byłego szpiega Siergieja Skripala i jego córki, portal Bellingcat ujawnił pod koniec września. To 39-letni pułkownik GRU Anatolij Czepiga. Posługiwał się nazwiskiem Rusłan Boszyrow. Wcześniej miał służyć na misjach w Czeczenii i na Ukrainie.

RadioZET.pl/AFP/JŚ