Zamknij

Benedykt XVI zmienił się nie do poznania. Opublikowano nowe zdjęcie

06.10.2019 13:30
Benedykt XVI
fot. East News

Benedykt XVI od sześciu lat jest na emeryturze. W sobotę w mediach społecznościowych pojawiły się nowe zdjęcia papieża emeryta. Benedykt XVI spotkał się z nowo wybrani członkami Kolegium Kardynalskiego. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Od momentu, w którym papież Benedykt XVI przeszedł na emeryturę, bardzo rzadko pokazuje się publicznie oraz zabiera głos. Duchowny stara się nie udzielać wywiadów i pozować do zdjęć.

W sobotę 5 października 13 nowych członków Kolegium Kardynalskiego wraz z papieżem Franciszkiem udało się do klasztoru Mater Ecclesiae na spotkanie z Benedyktem XVI. Stolica Apostolska opublikowała w mediach społecznościowych nagrania z uroczystości. 

19 kwietnia 2005 roku w drugim dniu konklawe, po czterech głosowaniach, Joseph Ratzinger został wybrany następcą Jana Pawła II, którego 6 lat później osobiście beatyfikował. Benedykt XVI stał się 265. papieżem. W dniu wyboru miał 78 lat i był najstarszą osobą wybraną na papieża od czasów Klemensa XII.

11 lutego 2013 roku Benedykt XVI wygłosił oświadczenie, w którym zadeklarował rezygnację z posługi biskupa Rzymu. 28 lutego 2013 roku Benedykt XVI o godz. 11:00 w sali Klementyńskiej spotkał się po raz ostatni z kardynałami, o godz. 17:00 odleciał helikopterem z Watykanu do Castel Gandolfo, gdzie tam po raz ostatni pozdrowił wiernych.

Zobacz także

RadioZET.pl