Zamknij

Eksplozja w fabryce nitrocelulozy. Wielu rannych, trwa ewakuacja

03.08.2022 16:42

Eksplozja w fabryce materiałów wybuchowych i paliw w Bergerac na południowym zachodzie Francji. Rannych zostało siedem osób, w tym jedna ciężko, ale bilans ten może wzrosnąć. Fabryka Bergerac jest zaklasyfikowana jako zakłady, w których katastrofa lub dysfunkcja może stanowić "poważne zagrożenie" dla otoczenia.

wybuch w fabryce
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W mieście Bergerac, w regionie Nowa Akwitania na południowym zachodzie Francji, doszło w środę do eksplozji w fabryce nitrocelulozy. Na miejscu wybuchł pożar. Trwa akcja ratownicza, w której uczestniczy policja i straż pożarna.

Do wybuchu doszło w budynku, w którym składowano blisko 2 tony silnie wybuchowej nitrocelulozy, na miejscu było wtedy około 40 osób - poinformował Jean-Charles Jobard prefekt departamentu Dordogne, w którym leży Bergerac.

Bergerac. Eksplozja w fabryce nitrocelulozy

Rannych zostało osiem osób, w tym jedna ciężko, ale bilans ten może wzrosnąć. Trwa ewakuacja dzielnicy w pobliżu zakładów - podaje francuska telewizja BFMTV.

Fabryka w Bergerac produkuje materiały wybuchowe na użytek wojskowy i cywilny oraz ich silnie wybuchowy komponent nitrocelulozę; jest zaklasyfikowana jako zakłady, w których katastrofa lub dysfunkcja może stanowić "poważne zagrożenie" dla otoczenia.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter