Zamknij

Zamach islamistyczny w Berlinie. Wielu rannych

19.08.2020 13:58
Zamach na autostradzie w Berlinie
fot. East News

Berlin. We wtorek na autostradzie A100 30-letni Irakijczyk spowodował serię poważnych wypadków. Mężczyzna kierował się motywami islamistycznymi. W wypadkach wiele osób zostało rannych.

Seria wypadków na autostradzie w Berlinie to był zamach o motywacji islamistycznej — przekazał rzecznik niemieckiej prokuratury. Dodał on, że istnieją przesłanki świadczące o tym, że 30-letni zamachowiec miał problemy psychiczne.

Berlin. Zamach na autostradzie. Wielu rannych

We wtorek wieczorek nieopodal węzła autostradowego Neukoelln w Berlinie 30-letni kierowca volvo miał celowo wjeżdżać w jadące na autostradzie samochody, motocykle oraz skutery.

Zobacz także

Po zatrzymaniu pojazdu mężczyzna położył na jezdni metalową skrzynkę i twierdził, że jest w niej "niebezpieczny przedmiot". Okazało się, że w środku były narzędzia. Wypadki, które spowodował 30-latek, doprowadziły do wielogodzinnego zatoru. Zablokował on około 300 kierowców.

Berlin. Motyw zamachu

Jak podaje regionalne radio Rundfunk Berlin-Brandenburg, prokuratura uznaje polityczny motyw 30-latka za jasny — wskazują na to jego zeznania. Niewykluczone jednak, że Irakijczyk mógł mieć problemy psychiczne. Po wypadkach spowodowanych przed mężczyznę 6 osób zostało rannych. 3 z nich są w poważnym stanie.

RadioZET.pl/PAP