Zamknij

Gwałt w Berlinie. 18-latka napadnięta w barze

Redakcja
28.02.2018 12:12
Gwałt w Berlinie. 18-latka napadnięta w barze
fot. Pixabay

Młoda studentka z Wielkiej Brytanii ofiarą napastników z Berlina. 18-latka została napadnięta, pobita i zgwałcona w jednym z pokojów baru. Do dramatu doszło na zorganizowanej przez uczelnię wycieczce.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Tragedia rozegrała się w centrum Berlina. Dwaj mężczyźni zgwałcili 18-letnią Brytyjkę w okolicach Placu Poczdamskiego — jednego z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie. Studentka z niewyjaśnionych powodów została sama w barze z sziszą. Wcześniej towarzyszyli jej znajomi. 

— Wszyscy jesteśmy w szoku. Mamy nadzieję, że niemiecka policja złapie te bestie — powiedział anonimowo jeden z uczestników wycieczki w rozmowie z „The Sun”.

Zobacz także

Pobita nastolatka trafiła na obserwację do szpitala. Po dwóch dniach do Berlina przylecieli jej rodzice i zabrali dziewczynę do domu. Sprawę gwałtu zgłoszono na brytyjską i niemiecką policję. Śledczy z Berlina nie chcą komentować zajścia.

W wycieczce brało udział ponad 100 studentów. Śledczy chcą ustalić, czy nocna wycieczka po mieście była nadzorowana przez opiekunów oraz dlaczego studentka została w barze sama.

RadioZET.pl/DG