Zamknij

Akcja policji na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. Zatrzymano Syryjczyków

21.12.2019 23:17
Berlin. Akcja na jarmarku bożonarodzeniowym. Zatrzymano dwóch Syryjczyków
fot. PAP/EPA/ALEXANDER BECHER

Berlińska policja w sobotę wieczorem ewakuowała jarmark bożonarodzeniowy przy Breitscheidplatz. W tym miejscu trzy lata temu w zamachu terrorystycznym zginęło 12 osób. Media podały, że zatrzymano dwóch Syryjczyków, mających na koncie wykroczenia związane z materiałami wybuchowymi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Obecnie nasi koledzy pracują na jarmarku bożonarodzeniowym #Breitscheidplatz; ewakuują go, aby móc szukać podejrzanego obiektu” - napisała na Twitterze policja w Berlinie.

„Wszyscy odwiedzający opuścili jarmark bożonarodzeniowy spokojnie i w sposób zorganizowany. Dziękuję. Nasi koledzy rozpoczynają teraz przeszukiwanie na #Breitscheidplatz i w Kościele Pamięci” - dodała policja chwilę później.

Zobacz także

Agencja Reutera, powołując się na internetowe wydanie niemieckiego dziennika "Bild", podaje, że policja zatrzymała w tej sprawie dwóch Syryjczyków. Jeden pochodzi z Nadrenii Północnej-Westfalii, a drugi poszukiwany jest w Stanach Zjednoczonych. Policja nie potwierdziła faktu, że jeden z nich był poszukiwany.

Według "Berliner Morgenpost", akcja służb na jarmarku przy Breitscheidplatz zakończyła się w okolicy godz. 22:30. Brało w niej udział 250 funkcjonariuszy miejscowej policji.  

Podejrzenia dotyczące zagrożenia terrorystycznego nie zostało dotąd potwierdzone przez policję. Nie znaleziono również materiałów wybuchowych, o których wcześniej informowały niemieckie media.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Berliner Morgenpost