Zamknij

Lider U2 stracił głos podczas koncertu w Berlinie

Redakcja
02.09.2018 09:59
Berlin. Bono, lider grupy U2 stracił głos podczas koncertu w Berlinie
fot. Rob Grabowski/Invision/AP/East News

Bono, lider irlandzkiej grupy rockowej U2, przerwał swój sobotni koncert w Berlinie.  Po kilku utworach wokaliście głos odmówił posłuszeństwa. Muzycy poinformowali, że przed występem piosenkarz był w bardzo dobrej formie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Jest nam bardzo przykro, że musieliśmy przerwać ten wieczór. Bono był przed występem w świetnej formie, lecz po kilku piosenkach głos mu całkowicie zanikł. Nie wiemy, co się stało i musimy skonsultować się z lekarzem" - napisała grupa na swej stronie internetowej.

U2 będzie promować Unię Europejską. Unijna flaga pojawi się na koncertach!

58-letni lider od początku sobotniego koncertu miał problemy z głosem. Po wielu próbach ogłosił, że nie jest w stanie kontynuować występu.

Wśród fanów U2 w Mercedes-Benz Arena była amerykańska aktorka Ashley Judd. Na Twitterze napisała, że "tłum czuł to samo co on, kiedy był bezbronny i bezsilny".

Dzień wcześniej, w piątek, odbył się pomyślnie pierwszy występ zespołu w ramach trasy "Experience + Innocence Tour".

Ogłoszono, że bilety z odwołanej imprezy zachowują ważność na koncert, który odbędzie się w innym terminie.

Bono z "przesłaniem wolności" w obronie demokracji w Polsce

W przeddzień pierwszego koncertu w Berlinie Bono potępił niedawną demonstracje skrajnej prawicy w niemieckim Chemnitz, których powodem był incydent, gdy na miejskim festynie doszło do bójki z udziałem kilku osób różnej narodowości, w której rannych zostały trzy osoby. Jedna z nich - 35-letni Niemiec - później zmarła. Wydano nakaz aresztowania dwóch osób - 22-letniego Irakijczyka oraz 23-letniego Syryjczyka.

- Dla takich ludzi nie ma miejsca w Europie i w tym kraju - powiedział Bono.

58-letni piosenkarz jest liderem irlandzkiej grupy U2 od początków jej istnienia, czyli 1976 roku. Poza karierą muzyczną, Bono jest znany ze swojego zaangażowania w działalność społeczną i charytatywną.

Pawłowicz odpowiedziała na apel Bono. Mocne słowa!

RadioZET.pl/PAP/PTD