Zamknij

Lis ukradł mieszkańcom miasta ponad 100 par butów. Znosił łupy w jedno miejsce

27.07.2020 23:37
Lis ukradł mieszkańcom miasta ponad 100 par butów. Znosił łupy w jedno miejsce
fot. Sandra Standbridge/Shutterstock

Lis kradł obuwie mieszkańcom dzielnicy Zehlendorf w Berlinie – donoszą zagraniczne media. Łącznie ukradziono ponad sto butów. Złodziejem okazał się lis, który znosił swoje łupy w jedno miejsce - poinformował w poniedziałek serwis internetowy Deutsche Welle, powołując się na lokalne media.

Berlin. Lis kradł buty mieszkańcom stolicy Niemiec – informują zagraniczne portale. Złodzieja namierzył jeden z mieszkańców, Christian Meyer, któremu ukradziono but do biegania. Meyer o utracie obuwia napisał na platformie społecznościowej Nebenan.de. Szybko okazało się, że nie tylko jemu w okolicy zniknął pozostawiony przed domem but.

Zobacz także

Jak podał serwis internetowy dziennika "Tagesspiegel", jakiś czas później Meyer zauważył w pobliżu lisa "przyłapanego na gorącym uczynku z niebieskimi klapkami w pysku" i zrobił mu zdjęcie.

Zobacz także

Kilka dni później Meyer poszedł za zwierzęciem i odnalazł jego łup składający się z ponad stu butów, z których większość była "trochę pogryziona". Na zdjęciach opublikowanych w internecie widać różne rodzaje obuwia - w tym kapcie, sandały i buty sportowe - w różnych kolorach.

Lis ukradł mieszkańcom Berlina ponad 100 par butów

Według DW trzech właścicieli obuwia udało się już zidentyfikować, Meyer wciąż nie odnalazł jednak swojego zaginionego buta.

Zobacz także

Lokalne media nie podają, jak długo lis kradł buty sprzed domów w Berlinie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP