Zamknij

"Surfował" na dachu autobusu. "Mogło dojść do masowego wypadku”

14.01.2021 11:21
mężczyzna na dachu autobusu
fot. YouTube.com/Memo Goen

Berlińczyk "surfował" na dachu autobusu. Nieodpowiedzialny "wyczyn" śmiałka zarejestrowała kamera. Rzeczniczka Berlińskich Zakładów Komunikacyjnych (BVG) ostrzega, że mogło dojść do masowego wypadku. - Kierowca autobusu nie miał szans tego zauważyć - dodaje.

Do nietypowego incydentu doszło we wtorek około godz. 15 w berlińskim tunelu Tiergarten. Do sieci trafił 29-sekundowy film, którego bohaterem jest mężczyzna "surfujący" na dachu autobusu. Niecodzienną rozrywkę nagrała kamera samochodowa.

Berlin: Mężczyzna "surfował" na dachu autobusu

Na nagraniu widzimy ubranego w szarą bluzę z kapturem śmiałka, który stoi na dachu autobusu przejeżdżającego przez tunel. Mężczyzna chodzi w tę i z powrotem, a kiedy na horyzoncie pojawia się sygnalizacja świetlna, robi unik.

Do sprawy odniosły się już Berlińskie Zakłady Komunikacyjne. Przedsiębiorstwo ostrzega przed naśladowaniem takiego wybryku i zapowiada kroki prawne.  - Kierowca autobusu nie miał szans tego zauważyć - oświadczyła Petra Nelken, rzeczniczka prasowa BVG. - Gdyby mężczyzna spadł z dachu autobusu, mogłoby dojść do masowego wypadku - dodała.

Portal "Berliner Zeitung" przypomina, że w przeszłości w Berlinie dochodziło do takich incydentów. W 2014 roku 19-latek zginął w Schöneberg podczas "surfowania" na dachu szybkiej kolei miejskiej S-Bahn, kiedy pociąg wjechał w tunel. Dwa lata później w podobny sposób życie stracił 22-latek, który uderzył głową o most podczas jazdy na dachu metra w Kreuzbergu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/"Berliner Zeitung"