Zamknij

Zaatakowali nożem taksówkarza, potem wyrzucili go z auta. Policja dopadła ich dopiero w Berlinie

Redakcja
17.08.2018 13:57
Taxi
fot. Pixabay

Sprawcy napadu na kierowcę taksówki, do którego doszło we wtorek pod Babigoszczą (woj. zachodniopomorskie), zostali zatrzymani w Berlinie – poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Policjanci odzyskali też skradziony samochód.

„Podjęte przez polską i niemiecką Policję działania doprowadziły do ujęcia sprawców w dniu 16 sierpnia 2018 r. na terenie Berlina i odzyskania skradzionego samochodu” – poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Zaznaczono, że prokurator rejonowy w Goleniowie postanowił o wydaniu Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego, aby uzyskać materiały „z przeprowadzonych na terenie Niemiec czynności”.

Według ustaleń śledczych kierowca taksówki we wtorek wiózł troje pasażerów do Świnoujścia. W pewnej chwili napastnicy przyłożyli mu nóż do szyi, ranili go, a następnie wyrzucili na drogę i odjechali jego samochodem w stronę Niemiec. Ranny taksówkarz zatrzymał przejeżdżający samochód i poprosił o wezwanie pomocy. Po chwili stracił przytomność.

Zobacz także

Do szpitala na szczecińskich Pomorzanach rannego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Według informacji prokuratury kierowca taksówki nadal przebywa w szpitalu. Jest w ciężkim stanie z powodu rozległego zawału serca, którego doznał na skutek stresu.

Sprawcom rozboju grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż trzy lata.

RadioZET.pl/PAP/MP