Zamknij

Berlin. Samochód wjechał w grupę ludzi. 7 osób rannych, w tym kierowca

26.07.2020 14:20
Berlin
fot. Tobias Schwarz/AFP/East News

W wyniku wypadku, do jakiego doszło w godzinach rannych w centrum Berlina, rany odniosło 7 osób - poinformowały krótko przed południem lokalne władze. Samochód wjechał w grupkę ludzi w ok. dworca ZOO. Wypadek był nieszczęśliwym zdarzeniem, a nie świadomym działaniem. Kierowca - który również odniósł obrażenia, stracił panowanie nad kierownicą.

Trwa śledztwo mające wyjaśnić przyczyny oraz dokładne okoliczności zdarzenia. Kierowca został już zatrzymany przez policję i przesłuchany ."Wypadek był spowodowany nadmierną prędkością" - napisała na Twitterze berlińska straż pożarna.

Nie ma żadnych przesłanek wskazujących na motywację polityczną lub religijną sprawcy

- informuje natomiast Associated Press.Jak podkreślono w komunikacie straży pożarnej, stan trzech pieszych jest poważny. Konieczna była reanimacja jednej osoby, wydobytej przy pomoc dźwigu spod samochodu.

Zobacz także

Do zdarzenia doszło przy Hardenbergplatz w pobliżu dworca ZOO. Mercedes SUV z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w grupę ludzi. W akcji ratunkowej uczestniczyła straż pożarna i policja. Skierowano też do niej śmigłowiec.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/Gazeta.pl