Zamknij

Zabił ofiarę na randce i rozczłonkował jej ciało. Nowe informacje ws. nauczyciela kanibala

09.01.2022 19:37
zbrodnia
fot. Natalia DOBRYSZYCKA/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Stefan R., nauczyciel podejrzany o kanibalizm, został uznany przez niemiecki sąd za winnego zabójstwa 43-latka. Mężczyzna najpierw wytypował swoją ofiarę na portalu randkowym, po czym zabił ją, a szczątki zwłok miał zjeść. Prokuratura utrzymywała, że przestępstwo miało podtekst seksualny.

Do wstrząsającej zbrodni doszło jesienią 2020 roku. Mężczyzna poznał swoją ofiarę w serwisie randkowym. Według śledczych R. i 43-letni monter umówili się na seks w mieszkaniu nauczyciela w Berlinie. Sąd orzekł, że oskarżony zabił swoją ofiarę, pociął jej ciało, a szczątki pozostawił w różnych dzielnicach miasta.

Berlin. Zabił 43-latka, a część zwłok miał zjeść. Jest wyrok

43-latek - jak mówił berliński sąd - nie spodziewał się „ataku na swoje życie”. R. zabił, "aby spełnić swoje fantazje kanibalistyczne". - To, co zrobił, było nieludzkie - mówił przewodniczący rozprawie sędzia Matthias Schertz.

Oskarżony rozwijał swoje wizje, odwiedzając m.in. internetowe fora kanibalistyczne. Śledczy znaleźli w jego mieszkaniu piłę do kości i specjalistyczne noże. Zdaniem prokuratury R. odciął genitalia ofierze z zamiarem ich zjedzenia. Nie można jednak ustalić, czy zabójca zrealizował swój zamiar.

Policja spędziła wiele tygodni, szukając ofiary, którą uznano za osobę zaginioną. Kości 43-latka znaleziono 8 listopada w berlińskim lesie w dzielnicy Pankow. Podczas śledztwa odnaleziono także taksówkarza, który przewoził montera do mieszkania zabójcy. R. został skazany na dożywocie z adnotacją, że po 15 latach nie będzie mu przysługiwało zwolnienie warunkowe.

Oskarżony zakwestionował zarzuty, twierdząc, że po spędzeniu nocy z 43-latkiem znalazł go martwego na kanapie. Tłumaczył, że nie zadzwonił na policję ani po karetkę, „ponieważ wyszłoby na jaw, że jest homoseksualistą”. Obrona domagała się uniewinnienia Stefana R.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Guardian

C