Zamknij

Martwa Polka na jednej z ulic Berlina. Jej zwłoki znaleziono w śpiworze

17.02.2020 12:47
Berlin
fot. Shutterstock

Ciało 53-letniej Polki owinięte w śpiwór znaleziono na ulicy w berlińskiej dzielnicy Mitte. Przyczyny śmierci nie zostały jeszcze ustalone, ale miejscowa policja zatrzymała już dwóch mężczyzn mających związek ze sprawą. 

O sprawie informuje niemiecki "Berliner Zeitung". Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek ok. godz. 10 nad ranem w berlińskiej dzielnicy Mitte. Tego samego dnia, ok. godz. 21 przypadkowy przechodzień zauważył dwóch mężczyzn, którzy "szarpali i dziwnie obchodzili się ze śpiworem". Mieli zamiar go zakopać. 

Zobacz także

Zaalarmowano policję, która - gdy przybyła na miejsce - znalazła w śpiworze ciało kobiety. Według policyjnych ustaleń, miało ono widoczne ślady przemocy, co może wskazywać, że padła ofiarą zabójstwa. Ustalono również, że miała 53 lata i była narodowości polskiej. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Policja szybko zatrzymała przebywających w okolicy mężczyzn. Nie wiadomo na razie, jaki mają związek ze sprawą. To - podobnie jak denatka - również Polacy, w wieku 35 i 42 lat.

Zobacz także

Śledczy wyjaśniają obecnie przyczyny oraz dokładne okoliczności śmierci kobiety. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że do zgonu przyczyniły się osoby trzecie. Wiadomo, że była bezdomna i zamieszkiwała w ostatnim czasie w pustym magazynie niedaleko miejsca, gdzie ją znaleziono. 

RadioZET.pl/Berliner Zeitung

C