Zamknij

Koniec z wizami do USA. Znamy termin dołączenia do Programu Ruchu Bezwizowego

07.10.2019 14:53
Georgette Mosbacher
fot. PAP

Bez wiz do USA. Przekonanie, że do końca roku uda się przeprowadzić procedury związane z objęciem Polski Programem Ruchu Bezwizowego, wyraziła w poniedziałek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz – dodała.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Biały Dom ogłosił w miniony piątek nominację Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Jak wówczas podała ambasada USA w Polsce, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA wymaga przeprowadzenia dodatkowych procedur administracyjnych ze strony rządu USA, aby sfinalizować przystąpienie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Według placówki procedury te potrwają kilka miesięcy.

Mosbacher powiedziała w poniedziałek dziennikarzom, że jest przekonana, iż procedurę uda się przeprowadzić do końca roku. Według ambasador USA jest to „najostateczniejsza data”.

2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz.

Georgette Mosbacher

Wyjaśniła, że obecnie muszą zostać przeprowadzone jedynie procedury administracyjne. „Kiedy to zostanie zakończone, sekretarz ds. bezpieczeństwa wewnętrznego prześle notę doradczą do Kongresu Stanów Zjednoczonych mówiącą, że Polska spełniła wszystkie wymogi i może dołączyć do Programu Ruchu Bezwizowego” – powiedziała ambasador USA.

CZYTAJ TAKŻE: LOT ogłosił nowe, bezpośrednie połączenie do San Francisco

RadioZET.pl/PAP