Jeff Bezos sprzedaje Amazona i organizuje turystyczne loty w kosmos

07.04.2017 11:57

Za dwa lata wsadzimy ludzi w rakiety - zapewnia Jeff Bezos, amerykański miliarder, założyciel platformy Amazon.com. Turystyczne loty w kosmos będą w końcu możliwe. Bezos rozpoczyna kolejny megaprojekt umożliwiający 11-minutowy lot po orbicie w specjalnej kapsule. Aby tego dokonać zamierza co roku wykładać na ten cel miliard dolarów. Pieniędzy powinno mu wystarczyć, gdyż jest drugim najbogarszym człowiekiem na ziemi.

Jeff Bezos sprzedaje Amazona i organizuje turystyczne loty w kosmos fot. David McNew/Getty Images

Miliarder chce wspomóc firmę Blue Orgin, aby w 2018 roku rozpocząć program turystycznych lotów w przestrzeń kosmiczną. Bogaci zapaleńcy będą mogli przez kilka minut doświadczyć stanu nieważkości i zobaczą naszą planetę na tle przestrzeni kosmicznej z wysokości ponad stu mil (62 km). Według założenia Blue Origin ma stać się rentownym, samowystarczalnym przedsięwzięciem, a długoterminowym celem jest zmniejszenie kosztów lotu kosmicznego, aby lot na orbitę był w zasięgu coraz większej liczby ludzi.

To znakomita wiadomość dla wizjonerów z firmy Blue Orgin, których największym problemem dotąd były pieniądze. Jak podaje Reuters, Jeff Bezos jest największym akcjonariuszem Amazona, posiadając 80,9 mln akcji. W środę Bezos sprzedał ponad milion akcji. Po tej operacji pakiet jego udziałów w firmie stanowi 16,95 proc. i jest wart 73,54 mld dolarów. Według rankingów 53-letni Amerykanin jest drugim najbogatszym człowiekiem na świecie.

RadioZET.pl/Money.pl/strz

Oceń