Zamknij

Jeff Bezos sprzedaje Amazona i organizuje turystyczne loty w kosmos

Redakcja
07.04.2017 11:57
Jeff Bezos sprzedaje Amazona i organizuje turystyczne loty w kosmos
fot. David McNew/Getty Images

Za dwa lata wsadzimy ludzi w rakiety - zapewnia Jeff Bezos, amerykański miliarder, założyciel platformy Amazon.com. Turystyczne loty w kosmos będą w końcu możliwe. Bezos rozpoczyna kolejny megaprojekt umożliwiający 11-minutowy lot po orbicie w specjalnej kapsule. Aby tego dokonać zamierza co roku wykładać na ten cel miliard dolarów. Pieniędzy powinno mu wystarczyć, gdyż jest drugim najbogarszym człowiekiem na ziemi.

Miliarder chce wspomóc firmę Blue Orgin, aby w 2018 roku rozpocząć program turystycznych lotów w przestrzeń kosmiczną. Bogaci zapaleńcy będą mogli przez kilka minut doświadczyć stanu nieważkości i zobaczą naszą planetę na tle przestrzeni kosmicznej z wysokości ponad stu mil (62 km). Według założenia Blue Origin ma stać się rentownym, samowystarczalnym przedsięwzięciem, a długoterminowym celem jest zmniejszenie kosztów lotu kosmicznego, aby lot na orbitę był w zasięgu coraz większej liczby ludzi.

To znakomita wiadomość dla wizjonerów z firmy Blue Orgin, których największym problemem dotąd były pieniądze. Jak podaje Reuters, Jeff Bezos jest największym akcjonariuszem Amazona, posiadając 80,9 mln akcji. W środę Bezos sprzedał ponad milion akcji. Po tej operacji pakiet jego udziałów w firmie stanowi 16,95 proc. i jest wart 73,54 mld dolarów. Według rankingów 53-letni Amerykanin jest drugim najbogatszym człowiekiem na świecie.

RadioZET.pl/Money.pl/strz