Zamknij

Bezpłatna aborcja dla ofiar huraganu. Chętnych nie brakuje

Redakcja
18.09.2017 16:46
Bezpłatna aborcja dla ofiar huraganu. Chętnych nie brakuje
fot. Youtube/seeprogress

Amerykańska organizacja zajmująca się ochroną praw kobiet Whole Woman’s Health oferuje bezpłatne usunięcie ciąży kobietom poszkodowanym w wyniku huraganu, który przeszedł przez południowe stany USA. Są już co najmniej 74 chętne na darmowy zabieg.

Zagłosuj

Prawo aborcyjne w Polsce powinno zostać...

Liczba głosów:

Feministyczna organizacja poza zabiegiem oferuje również bezpłatny transport chętnej na usunięcie ciąży do najbliższej kliniki. – Wiele z tych kobiet podróżuje nawet dwa dni, żeby dotrzeć do kliniki, potrzebuje więc wsparcia - komentuje Amy Hagstrom Miller, dyrektor generalna Whole Woman’s Health.

Pomoc dotyczy kobiet, które miały już zaplanowany zabieg

Niestety wiemy aż nazbyt dobrze, że dostęp do aborcji może być trudny w niektórych częściach kraju, szczególnie w Teksasie. Obecnie jeż już tak wiele przeszkód, a dodatkowo katastrofy naturalne stają na drodze kobietom, które już miały zaplanowany zabieg, bądź materialnie nie mogą sobie na niego pozwolić – czytamy w oświadczeniu Whole Woman’s Health.

Chętnych nie brakuje

Jak do tej pory WWH zgromadzili 15 tys. dolarów na swój projekt, jednak docelowo w kasie organizacji ma się znaleźć 55 tys. dolarów. Chętnych na usunięcie ciąży nie brakuje. Krótko po tym, jak zostało ogłoszone, że transport i zabieg będzie bezpłatny, znalazły się pierwsze chętne. Obecnie w samym stanie Teksas jest już 74 kobiet na liście.

Zdania są podzielone

W przypadku huraganów, które przeszły przez USA w poprzednich latach, WWH również oferowali tego typu pomoc. Za każdym razem spotykało się to z krytyką prawicowych organizacji. Tym razem nie było inaczej. – Promocja tej haniebnej usługi oparta jest na kłamstwie, żadna aborcja nie jest "za darmo". Za aborcję kobieta zawsze płaci - choćby cierpieniem, a życiem płaci nienarodzone dziecko - mówi szefowa „prolajferskiej” organizacji, Melissa Conway.

Duchowni o aborcji i in vitro:

Zobacz także

RadioZET.pl/Rp.pl/strz