Zamknij

Białoruś. Uzbrojone osoby weszły do biur rosyjskiej firmy w Mińsku

13.08.2020 15:44
Białoruś
fot. AP /Associated Press /East News

Uzbrojone osoby weszły dziś do biur rosyjskiego koncernu internetowego Yandex, mieszczących się w Mińsku - podała w czwartek niezależna rosyjska telewizja Dożd. Według portalu Onliner trwają rewizje w biurach Yandex Taxi i Uber.

Białoruś: W Mińsku uzbrojeni ludzie pojawili się w biurach rosyjskiego koncernu internetowego Yandex. Rzecznik koncernu Ilia Grabowski powiedział, że "może jedynie potwierdzić informację" o uzbrojonych ludziach i próbuje wyjaśnić dalsze szczegóły.

Yandex, właściciel rosyjskiej wyszukiwarki internetowej o tej samej nazwie, ma w Mińsku dwa biura, pracuje w nich łącznie 120 osób. Obecnie większość z nich pracuje zdalnie.

Białoruś: Uzbrojeni ludzie w biurach koncernu Yandex

Portal Onliner poinformował o przeszukaniach w biurach serwisów taksówkarskich: Yandex Taxi i Uber. Na Białorusi, tak jak w Rosji, Uber jest połączony z Yandex Taxi, ale biura tych dwóch marek znajdują się w różnych miejscach Mińska.

Zobacz także

Jak podaje "The Moscow Times", źródło bliskie Yandexowi zidentyfikowało uzbrojonych mężczyzn jako członków białoruskich sił bezpieczeństwa.

Zobacz także

Białoruskie organy ścigania nie potwierdziły jeszcze ani nie zaprzeczyły, czy ich funkcjonariusze byli zaangażowani w nalot.

Zobacz także

W ostatnich dniach na Białorusi odnotowano ciągłe przerwy w dostępie do Internetu, a dostęp do wyszukiwarek i sieci społecznościowych został ograniczony w wyniku represji.

RadioZET.pl/ PAP/ Forbes/ The Moscow Times