Zamknij

Trzech Polaków zatrzymanych na Białorusi już na wolności. Jeden wciąż w areszcie

13.08.2020 22:50
Protesty na Białorusi
fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Trzech z czterech uwięzionych na Białorusi Polaków opuściło areszt. Ostatnim, który w czwartek został zwolniony jest 24-letni Kacper Sienicki.

Polacy zatrzymani na  Białorusi . W czwartek wieczorem jako pierwszy areszt opuścił Witold Dobrowolski.

Zostałem zatrzymany na ulicy w Mińsku 9 sierpnia wieczorem przez OMON

– powiedział Polskiej Agencji Prasowej Witold Dobrowolski.

Białoruś. Jeden z 4 zatrzymanych Polaków opuścił areszt

Zatrzymany Polak przyjechał na Białoruś odwiedzić swoją dziewczynę. Jego przyjaciele w Mińsku, z którymi rozmawiała PAP, również potwierdzili, że mężczyzna jest na wolności.

Zobacz także

Jak dodał, był bity przez funkcjonariuszy zarówno w trakcie zatrzymania, jak i potem - najprawdopodobniej na posterunku. Następnie został przewieziony konwojem do aresztu w Żodzinie.

Zobacz także

Razem z nim, jak powiedział, został zatrzymany drugi Polak, Kacper Sienicki.

Białoruś. Kolejny Polak wyszedł na wolność

Wcześniej PAP potwierdziła, że uwolniono jeszcze jednego z czterech zatrzymanych Polaków. Wyszedł on na wolność z aresztu w Mińsku przy ul. Akrescina. Za udział w nielegalnym zgromadzeniu sąd wymierzył mu karę grzywny.

Zatrzymany Polak przyjechał na Białoruś odwiedzić swoją dziewczynę. Jego przyjaciele w Mińsku, z którymi rozmawiała PAP, również potwierdzili, że mężczyzna jest na wolności, jednak on sam na razie nie zgodził się na rozmowę z prasą. W piątek ma się spotkać z konsulem.

Trzech z czterech Polaków uwięzionych na Białorusi opuściło areszt

Zobacz także

Według najnowszych doniesień, z aresztu wyszedł również 24-letni Kacper Sienicki.

Kacper Sienicki, trzeci z zatrzymanych na Białorusi Polaków, wyszedł w czwartek wieczorem na wolność z aresztu w Żodzino

- potwierdziły PAP źródła dyplomatyczne w Mińsku. Polak został zatrzymany w stolicy Białorusi 9 sierpnia w związku z powyborczymi protestami w tym kraju.

Czuję się w miarę dobrze, jestem tylko bardzo zmęczony

- powiedział Sienicki po wyjściu z aresztu. Mężczyzna został zatrzymany razem z innym Polakiem Witoldem Dobrowolskim. On również został wypuszczony z aresztu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP