Wyrok dla Billa Cosby'ego. Gwiazdor spędzi resztę życia w więzieniu?

Redakcja
24.09.2018 17:43
Bill Cosby usłyszy wyrok za molestowanie. Moze spędzić resztę życia w więzieniu
fot. AP Photo/Matt Slocum/East News

W sądzie w amerykańskim stanie Pensylwania rozpoczęło się posiedzenie, na którym zapadnie wysokość kary dla komika Billa Cosby'ego. Gwiazda Hollywood została w kwietniu uznana winną molestowania seksualnego. 81-latek może spędzić resztę życia w wiezieniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie sądu hrabstwa Montgomery, który zdecyduje o karze dla aktora.

Jak przypomniało BBC News, Cosby został uznany winnym trzech przestępstw seksualnych, których ofiarą była w 2004 roku była koszykarka Andrea Constand. Kobieta relacjonowała, że komik miał ją odurzyć tabletkami przez co nie mogła się bronić przed molestowaniem.

Zobacz także

- Nie byłą w stanie z tym walczyć w żaden sposób - wspominała. Constand była jedną z 50 osób, które oskarżyły Cosby'ego o molestowanie. Aktor miał zawierać milionowe ugody ze swoimi ofiarami w zamian za ich milczenie

Sąd ma możliwość zastosowania kilku wariantów wyroku. Może usłyszeć 10 lat pozbawienia wolności za każde przestępstwo seksualne lub otrzymać łączną karę 10 lat więzienia.

Zobacz także

Kluczową kwestią - jak zaznacza BBC News - jest ewentualne uznanie Cosby'ego za "agresywnego przestępcę seksualnego" ("sexually violent predator").

Wówczas do końca życia będzie zapisany w rejestrze przestępców seksualnych, a nie na okres wskazany przez sędziego.

Ogłoszenie wyroku to kolejny element upadku sławy komika, który głównie jest znany z serialu komediowego "Bill Cosby Show". 81-letni aktor był wielokrotnie nagradzany m.in. statuetkami Złotych Globów, Emmy oraz Grammy. W 2002 roku Cosby otrzymał z rąk prezydenta USA Georga W. Busha Prezydencki Medal Wolności.

RadioZET.pl/BBC News/PTD