Wyrok dla Billa Cosby'ego. Gwiazdor spędzi resztę życia w więzieniu?

Piotr Drabik
24.09.2018 17:43
Bill Cosby usłyszy wyrok za molestowanie. Moze spędzić resztę życia w więzieniu
fot. AP Photo/Matt Slocum/East News

W sądzie w amerykańskim stanie Pensylwania rozpoczęło się posiedzenie, na którym zapadnie wysokość kary dla komika Billa Cosby'ego. Gwiazda Hollywood została w kwietniu uznana winną molestowania seksualnego. 81-latek może spędzić resztę życia w wiezieniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie sądu hrabstwa Montgomery, który zdecyduje o karze dla aktora.

Jak przypomniało BBC News, Cosby został uznany winnym trzech przestępstw seksualnych, których ofiarą była w 2004 roku była koszykarka Andrea Constand. Kobieta relacjonowała, że komik miał ją odurzyć tabletkami przez co nie mogła się bronić przed molestowaniem.

- Nie byłą w stanie z tym walczyć w żaden sposób - wspominała. Constand była jedną z 50 osób, które oskarżyły Cosby'ego o molestowanie. Aktor miał zawierać milionowe ugody ze swoimi ofiarami w zamian za ich milczenie

Sąd ma możliwość zastosowania kilku wariantów wyroku. Może usłyszeć 10 lat pozbawienia wolności za każde przestępstwo seksualne lub otrzymać łączną karę 10 lat więzienia.

Kluczową kwestią - jak zaznacza BBC News - jest ewentualne uznanie Cosby'ego za "agresywnego przestępcę seksualnego" ("sexually violent predator").

Wówczas do końca życia będzie zapisany w rejestrze przestępców seksualnych, a nie na okres wskazany przez sędziego.

Ogłoszenie wyroku to kolejny element upadku sławy komika, który głównie jest znany z serialu komediowego "Bill Cosby Show". 81-letni aktor był wielokrotnie nagradzany m.in. statuetkami Złotych Globów, Emmy oraz Grammy. W 2002 roku Cosby otrzymał z rąk prezydenta USA Georga W. Busha Prezydencki Medal Wolności.

RadioZET.pl/BBC News/PTD