Zamknij

Nastolatkowie uzbrojeni w maczety wtargnęli do kina. Ewakuowano ludzi

24.11.2019 15:57
Birmingham
fot. Twitter/ Screen

Napastnicy uzbrojeni w maczety wtargnęli do kina Star City w Birmingham, w którym aktualnie trwał seans filmowy. Po kilku chwilach na sali wybuchła regularna bójka, a przerażeni ludzie wraz z dziećmi uciekali i chowali się w innych pomieszczeniach. Policja aresztowała łącznie pięciu nastolatków w wieku od 13 do 19 lat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W momencie, gdy napastnicy pojawili się w Star City, w kinie wybuchła panika. Policja, która szybko pojawiła się na miejscu, z powodzeniem ewakuowała obiekt. W efekcie zatrzymanych zostało pięciu nastolatków w wieku od 13 do 19 lat. Z relacji świadków wynika, że napastnicy uzbrojeni w maczety nie mieli więcej niż... 14 lat.

Zobacz także

Jedna z osób, która przebywała wtedy w kinie przekonuje, że to "jeden z najstraszniejszych momentów jego życia". W momencie, gdy w kinie wybuchła bójka, stał on ze swoją córką w kolejce po bilet.

Zobacz także

"Policja kazała wszystkim wyjść z kina, a funkcjonariusze trzymali w rękach paralizatory. Pojawiły się również psy" - relacjonuje Rachael Allison, jedna z osób obecnych w kinie Star City.

"To okropne zakończenie wspaniałego popołudnia" - mówi inna z osób, na oczach której rozegrały się groźne sceny.

Zobacz także

Jak podają brytyjskie media, siedmiu policjantów zostało lekko rannych. Nie ma jednak informacji, czy obrażenia odnieśli również goście kina.

RadioZET.pl/ Mirror/ BBC