Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Biuro podróży zbankrutowało. 300 polskich turystów utknęło za granicą

21.09.2018 10:42
xxx wiadomosci

Biuro podróży Millennium Travel International złożyło oświadczenie o niewypłacalności. Nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z klientami w zakresie ich powrotu do kraju. Kilkuset polskich turystów utknęło za granicą. 

Biuro podróży zbankrutowało. 300 polskich turystów utknęło za granicą fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nowakowski przekazał, że oświadczenie o niewypłacalności biura podróży wpłynęło do Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego w czwartek.

- Obecnie poza granicami kraju przebywa ponad 300 turystów, którzy wykupili w Millennium Travel International wczasy w Grecji (Korfu), Bułgarii (Słoneczny Brzeg) i Albanii (Ksamil) - powiedział rzecznik.

Nowakowski dodał, że Dolnośląski Urząd Marszałkowski w porozumieniu z ubezpieczycielem organizuje loty powrotne klientów biura do Polski. - Według wstępnych szacunków koszt powrotu klientów biura do Polski wyniesie ok. 600 tys. zł. Koszt ten pokryje polisa ubezpieczeniowa - przekazał rzecznik.

Biuro podróży Millennium Travel zbankrutowało

Pierwsi klienci tego biura wrócą do kraju w piątek, a w kolejnych dniach będą organizowane następne loty. - Oznacza to, że podróżni nie odczują dyskomfortu związanego z zaistniałą sytuacją - zapewnił Nowakowski.

Biuro Millenium Travel International z siedzibą w Legnicy zarejestrowane jest w spisie organizatorów turystyki prowadzonym przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski od 2011 r. - Dotąd biuro nie wykazywało problemów finansowych. Imprezy turystyczne, które miały odbyć się zgodnie z ofertą biura po dniu 20 września, zostały wstrzymane - dodał rzecznik.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: 

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń