Zamknij

"USA nie mogą być dalej policjantem świata". Niespodziewana wizyta Trumpa w Iraku

Redakcja
26.12.2018 21:55
Bliski Wschód. Niespodziewana wizyta prezydenta USA Donalda Trump w Iraku
fot. SAUL LOEB/AFP/East News

Prezydent USA Donald Trump wraz z żoną Melania złożył w środę niezapowiedzianą wizytą w Bagdadzie. Oświadczył, że "nie ma w planach" wycofania sił amerykańskich z tego kraju. Wizyta ma związek ze świętami Bożego Narodzenia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Samolot z amerykańskim prezydentem na pokładzie po zachodzie słońca wylądował w bazie sił powietrznych położonej na zachód od irackiej stolicy.

Informacja o celu podróży była trzymana do końca w tajemnicy, ale internauci śledzący przestrzeń powietrzną nad Europą wyśledzili Air Force One z Trumpem na pokładzie.

Zobacz także

Według agencji AFP, prezydent USA podczas wizyty w Iraku zapewnił, że amerykańscy żołnierze nie zostaną wycofani z tego kraju.

W ubiegłym tygodniu Trump ogłosił wycofanie żołnierzy USA z Syrii, a według niepotwierdzonych dotąd oficjalnie doniesień mediów zamierza też o połowę zmniejszyć amerykański kontyngent w Afganistanie.

- Stany Zjednoczone nie mogą być dalej policjantem świata - powiedział Trump podczas wizyty w Iraku. Według AFP prezydent USA bronił również decyzji o wycofaniu się z Syrii.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/AFP/PTD