Zamknij

Blogerka i była modelka zatrzymana. Chodzi o oszustwa finansowe

02.01.2022 19:59
Bianca Cheah
fot. Bianca Cheah/YouTube (screen)

Influencerka i była modelka Bianca Cheah została zatrzymana na lotnisku w Sydney. Miejscowe służby zarzucają jej oszustwa finansowe na kwotę miliona dolarów australijskich. Zdaniem tabloidów modelka spodziewała się zatrzymania przez policję.

Bianca Cheah, 40-letnia była modelka i influencerka śledzona przez miliony internautów, w piątek została zatrzymana na lotnisku w Sydney. Kobieta wracała z Los Angeles. Według "The Herald Sun" Bianca spodziewała się zatrzymania w Australii. 

Blogerkę oskarżono m.in. o wprowadzanie w błąd inwestorów w swoim internetowym biznesie Sporteluxe na kwotę miliona dolarów australijskich. Za to przestępstwo grozi w Australii do dwóch lat więzienia. Wcześniej w sprawie zatrzymano Amerykanina Simona Chalmersa, męża modelki (obecnie są w separacji). 

Na kilka dni przed aresztowaniem Bianca wycofała się z aktywności na Instagramie, aby - jak tłumaczyła - skupić się na rodzinie (ma syna Olly'ego). Blogerka otrzymała zwolnienie tymczasowe z aresztu, a jej sprawa wróci do sądu w lutym.

RadioZET.pl/New York Post

C