Zamknij

Bohaterscy strażacy z Kalifiorni. Metodą ''usta-usta'' uratowali psa [WIDEO]

Redakcja
25.03.2017 17:19
strażak
fot. screen/facebook

Strażacy z Kaliforni to prawdziwi bohaterowie! Nie dość, że z wnętrza płonącego budynku uratowali psa, to dzięki ich sztucznemu oddychaniu zwierzę przeżyło tragiczny wypadek. Film z tego zdarzenia obiegł cały świat.

Straż Pożarna z Santa Monica poinformowała, że w pożarze nie ucierpiał żaden człowiek. Jednak w trakcie akcji dogaszania pogorzeliska, strażacy usłyszeli dobiegające z wewnątrz spalonego domu psie odgłosy. Okazało się, że mimo wielkich temperatur i dymu zwierzakowi udało się przezwyciężyć zabójczy ogień.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Pies został szybko wyciągnięty z ruin domu. Nie oddychał i nie wyczuwaliśmy tętna - powiedział rzecznik prasowy straży.

Strażacy natychmiast podjęli decyzję o próbie ratowania życia zwierzęcia. Andrew Klein używając metody ''usta-usta'' oraz specjalnej maski tlenowej dla zwierząt przywrócił psa do życia.

- Jego oczy świeciły się, a on nie oddychał. Przypuszczałem, że nie żyje. Jestem jednak pozytywnym człowiekiem. Po prostu przywróciłem go z powrotem do nas - powiedział Klein lokalnej stacji telewizyjnej.

RadioZET.pl/huffingtonpost/DG