Zamknij

11-letnia dziewczynka zgwałcona przez dziadka. Jej rodzina nie zgadza się na aborcję

27.10.2021 17:29

11-latka z Boliwii została zgwałcona przez przyrodniego dziadka. Dziewczynka zaszła w ciążę. Jej rodzina nie zgodziła się na aborcję po tym, jak wcześniej taką decyzję skrytykował Kościół katolicki.

dziewczynka w ciąży
fot. Shutterstock.com (zdjęcie ilustracyjne)

Do przestępstwa doszło w boliwijskim miasteczku Yapacani, niedaleko Santa Cruz. 11-letnia dziewczynka została zgwałcona przez swojego 61-letniego przyrodniego dziadka. Danych ofiary oraz napastnika nie podano. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie.

Boliwia. 11-latka zgwałcona przez dziadka. Jej rodzina nie chce aborcji

Dziewczynka o ciąży początkowo poinformowała jedną z kuzynek. Skarżyła się, że czuje "dziwne ruchy w brzuchu". 15-latka o wszystkim powiedziała swojej matce, która zawiadomiła policję.

11-latka jest w 21. tygodniu ciąży. Lekarze zalecili, aby przeprowadzono u niej aborcję. Rodzina początkowo zaakceptowała taką decyzję, ale zmieniła zdanie i podpisała zgodę na kontynuowanie ciąży. Na bliskich dziewczynki wpływ mogło mieć stanowisko Kościoła katolickiego, który orzekł, że "jedynym rozwiązaniem jest ratowanie, troska i wspieranie z miłością obojga istnień". "Zbrodni nie rozwiązuje się inną zbrodnią, aborcja nie leczy gwałtu ani nie daje spokoju sumień, przeciwnie, pozostawia na dłuższy czas poważniejsze rany psychiczne" - brzmi oświadczenie Kościoła w Boliwii, cytowane przez Daily Mail.

- Ona nie chce być matką. Nie można zmuszać 11-letniej dziewczynki do dziewięciomiesięcznego procesu ciąży, czyli do tortur w jej przypadku - powiedziała szefowa Domu Kobiet, Ana Paola Garcia, cytowana przez Daily Mail.

Rodzina 11-latki nie rozmawia z mediami. W jej imieniu występuje prawnik, który poinformował, że wola bliskich dziewczynki została przedstawiona personelowi medycznemu szpitala. Dodał, że zapewniono jej „wszelką niezbędną opiekę, aby matka i nienarodzone dziecko byli zdrowi”.

RadioZET.pl/Daily Mail