Zamknij

Podczas bombardowania Mosulu zginął ważny członek ISIS

Redakcja
14.04.2017 21:33
Podczas bombardowania Mosulu zginął ważny członek ISIS
fot. YouTube

Jak podaje irackie źródło wojskowe w Mosulu podczas jednego z bombardowań przez armię rządową zginął mufti tzw. Państwa Islamskiego, Abdullah al-Badrani. To ważna postać dla dżihadystów, mająca dużą władzę. Znany był z wydania powszechnej zgody na mordowanie cywilów przebywających na terenie wroga.

Jak podaje irackie źródło wojskowe w irackim Mosul podczas jednego z bombardowań przez armię rządową zginął mufti tzw. Państwa Islamskiego, Abdullah al-Badrani. To ważna postać dla dżihadystów, mająca dużą władzę.

Wiadomość o śmierci al-Badraniego potwierdził w piątek dowódca operacji wojskowych w prowincji Niniwa, której stolicą jest Mosul, generał Najim al-Jaburi. Powiedział dziennikarzom, że Badrani, używający również przydomka Abu Ajub al-Atar, zginął wraz z grupą innych członków IS.

Al-Badrani był oficjalnym muftim tzw. Państwa Islamskiego. Został powołany do wydawania fatw i edyktów religijnych. – To on jest autorem fatwy, która zezwala na zabijanie cywilów próbujących uciekać z terenów samozwańczego "kalifatu" IS lub przebywających na terenach "wroga", tj. wszędzie poza "kalifatem" – podaje PAP, powołując się na irackie źródło. Armia Iraku od lutego prowadzi walki i wyzwolenie zachodniej części Mosulu – drugiego co do wielkości miasta w państwie.

RadioZET.pl/PAP/strz