Zamknij

Bonnie Pointer nie żyje. Wokalistka miała atak serca

09.06.2020 07:55
Bonnie Pointer nie żyje
fot. Associated Press /East News

Bonnie Pointer nie żyje. Wokalistka zmarła w poniedziałek w wieku 69 lat. Wraz z trzema siostrami założyła w 1969 r. zespół The Pointer Sisters wykonujący piosenki z gatunku rhytm and blues i pop.

O śmierci artystki poinformował jej agent Roger Neal, który dodał, że przyczyną zgonu był atak serca. Zespół powstał z inicjatywy Bonnie, która przekonała swoje trzy siostry - June, Anitę i Ruth, dotychczas śpiewające w chórze kościelnym w Oakland (Kalifornia), do rozpoczęcia kariery estradowej.

Bonnie Pointer była solistką i najważniejszą członkinią zespołu, poczynając od pierwszych przebojów, takich jak "Yes We Can Can" i "Fairytale". W 1977 zdecydowała się na karierę solową, która jednak trwała dość krótko.

Bonnie Pointer nie żyje. Wokalistka The Pointer Sisters miała 69 lat

Pointer Sisters zdobyły serca słuchaczy w 1975 roku wydając singel "How Long (Betcha' Got a Chick on the Side)". Wkrótce nagrały kolejne hity "He's So Shy", "Slow Hand", "Automatic", "Jump (For My Love)" i największy przebój znany i lubiany do dziś "I'm So Excited"

Zobacz także

W okresie lat 1973-85 zespół 13 razy zajmował pierwsze miejsce na liście 20 najpopularniejszych utworów w USA. The Pointer Sister trzykrotnie zdobyły nagrodę Grammy a w 1994 r. zostały uhonorowane gwiazdą w Alei Gwiazd w Hollywood.

W roku 1996 ukazał się jeszcze album "Ain't Misbehavin'", ale nie zdobył już takiej popularności.

Zobacz także

"The Pointer Sisters nigdy by nie powstały gdyby nie Bonnie. Nasza rodzina jest przygnieciona bólem. W imieniu moich sióstr, moim i całej rodziny Pointer proszę was o modlitwę" - powiedziała Anita Pointer w opublikowanym oświadczeniu.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/ PAP