Zamknij

Bono z "przesłaniem wolności" w obronie demokracji w Polsce

Redakcja
31.07.2017 13:35
Bono Amsterdam
fot. AP/EAST NEWS

W niedzielę 30 lipca grupa U2 dała koncert w Amsterdamie. Podczas występu wokalista zespołu - Bono - niespodziewanie zabrał głos w obronie demokracji w Polsce. Na scenie pojawiła się flaga "Solidarności".

"Oto przesłanie miłości, które ślę do Polski, do naszych polskich braci i sióstr, którym zabiera się wolność" - powiedział ze sceny Bono podczas koncertu U2 w Amsterdamie. Filmiki i zdjęcia ukazujące ten moment błyskawicznie rozeszły się po sieci.

To już nie pierwszy raz, kiedy artysta zabiera głos w sprawie demokracji w Polsce. Podczas trasy koncertowej w 2015 roku w Niemczech zadedykował kultowy "New Year's Day" przyjaciołom z "Solidarności". Wtedy także na scenie pojawiła się polska flaga, którą artysta pocałował w wymownym geście. "Lubimy grać tę piosenkę naszym przyjaciołom z zagranicy. Wiedzą o kim mowa. "Solidarność", nasi bracia" - mówił wtedy. Innym razem, w trakcie swojego wystąpienia w amerykańskim senacie zauważył, że Polska przesuwa się "w prawo", co jest realnym zagrożeniem dla Europy.

Tym razem apel Bono dotyczył niedawnych protestów w Polsce w obronie wolnych sądów.

Warto przypomnieć, że "New Year's Day" - jeden z najbardziej znanych utworów U2, wydany jako singiel z albumu "War" z 1983 roku - inspirowany była właśnie wydarzeniami w Polsce i działalnością "Solidarności".

RadioZET.pl/SA