Zamknij

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zarażony koronawirusem

27.03.2020 12:28
Boris Johnson
fot. PAP

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zarażony koronawirusem - podają brytyjskie media. Polityk poddał się izolacji na Downing Street.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzecznik rządu potwierdził, że premier Johnson ma łagodne objawy i nadal będzie odpowiedzialny za zarządzanie kryzysem przez rząd.

"Razem to pokonamy" - napisał na Twitterze Johnson.

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, zalecenia. RAPORT

Setki tysięcy Brytyjczyków wyszło w czwartek wieczorem przed swoje domy bądź na balkony wzorem Włochów i Hiszpanów, by oklaskami oddać hołd i podziękować pracownikom służby zdrowia, którzy narażając swoje życie walczą z epidemią koronawirusa.

W akcji "Clap for Carers" uczestniczyli członkowie rodziny królewskiej, premier Boris Johnson i minister finansów Rishi Sunak, lider opozycji Jeremy Corbyn, celebryci, a także setki tysięcy zwykłych Brytyjczyków.

Według czwartkowego komunikatu, do godz. 17.00 w czwartek w Wielkiej Brytanii zmarło już 578 osób zakażonych koronawirusem, co oznacza wzrost o 115 w stosunku do liczby z tej samej godziny w środę. Pod względem łącznej liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje siódme miejsce na świecie - za Włochami, Hiszpanią, Chinami, Iranem, Francją i USA.

RadioZET.pl

C