Zamknij

Samochód staranował bramę wjazdową rezydencji prezydenta Brazylii

Redakcja
29.06.2017 07:19
Temer
fot. East News

Nieznany sprawca na znak protestu przeciwko prezydentowi Brazylii Michelowi Temerowi staranował w środę samochodem bramę wjazdową jego rezydencji w stolicy kraju, Brasilii. Mężczyznę aresztowano - poinformowała brazylijska policja.

Ochroniarze oddali początkowo strzały ostrzegawcze, by zatrzymać auto. Ze względu na brak reakcji ze strony kierowcy zaczęli strzelać w kierunku samochodu. Gdy mężczyzna w końcu zatrzymał pojazd, został aresztowany - napisano w oświadczeniu. Jak dodano, kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

Podczas zajścia prezydenta Temera nie było na terenie posesji Alvorada. Agencja Reutera pisze, że na co dzień Temer mieszka w innej oficjalnej rezydencji - Jaburu, która jest oddalona od tej pierwszej o zaledwie kilka kilometrów.

Na zdjęciach opublikowanych przez brazylijski portal G1 widać silnie uszkodzoną bramę wjazdową oraz leżące na chodniku przed rezydencją łuski po nabojach.

Niskie poparcie Temera

Temer cieszy się wyjątkowo niskim poparciem wśród Brazylijczyków. Według ostatniego sondażu popiera go jedynie 7 proc. obywateli.

Niskie poparcie związane jest z wysuwanymi pod jego adresem zarzutami o korupcję. Przez lata prezydent Brazylii miał przyjmować od największego na świecie koncernu mięsnego JBS łapówki na rzecz swojego ugrupowania, Partii Demokratycznego Ruchu Brazylijskiego (PMDB).

RadioZET.pl/PAP/MP