Tragedia w Brazylii. W katastrofach wodnych utonęło ponad 40 ludzi

Redakcja
24.08.2017 19:54
Tragedia w Brazylii. W katastrofach wodnych utonęło ponad 40 ludzi
fot. Wikimedia Commons

W ciągu dwóch dni w Brazylii zatonął statek i prom i co najmniej 41 ludzi utonęło, w tym 22 w czwartek w stanie Bahia na północy kraju. Wcześniej na rzece Xingu w stanie Para utonęło według lokalnych władz co najmniej 19 osób.

W czwartek w stanie Bahia doszło do zatonięcia promu z około 140 ludźmi na pokładzie, z których zginęło 22.

- Na tym etapie poszukiwań możemy potwierdzić, że zginęły 22 osoby - powiedział agencji AFP rzecznik brazylijskiej marynarki. Dodał, że marynarce udało się odnaleźć 21 ocalałych, ale wielu zostało odnalezionych przez łodzie cywilne. Wyjaśnił też, że do poszukiwań skierowano 126 żołnierzy.

Według lokalnych służb bezpieczeństwa wypadek miał miejsce o godzinie 6.30 czasu lokalnego (11.30 czasu polskiego), kiedy prom znajdował się między Salvadorem będącym stolicą stanu Bahia i Mar Grande na wyspie Itaparica. Na pokładzie promu służącego do przewozu 160 ludzi znajdowało się 129 pasażerów i czterech członków załogi.

Natomiast na rzece Xingu doszło do zatonięcia późnym wieczorem we wtorek statku Comandante Ribeiro, który płynął do miasta Vitoria do Xingu w stanie Para z miasta Santarem. Na pokładzie było 59 osób. Nieznana pozostaje przyczyna zatonięcia statku.

RadioZET.pl/pap/maal