Zamknij

14 ofiar śmierlelnych strzelaniny na zabawie. ''To była masakra''

Redakcja
28.01.2018 09:36
14 ofiar śmierlelnych strzelaniny na zabawie. ''To była masakra''
fot. PAP/EPA

Co najmniej 14 osób poniosło śmierć w rezulacie strzelaniny na zabawie w mieście Fortaleza, na północnym wschodzie Brazylii - poinformowały w sobotę władze. Według lokalnych mediów były to porachunki gangów narkotykowych.

- Możemy potwierdzić śmieć 14 osób, chociaż kilka przebywa jeszcze w szpitalu w stanie ciężkim - powiedział na konferencji prasowej Andre Costa, sekretarz ds. bezpieczeństwa władz stanu Ceara, którego Fortaleza jest stolicą.

Według rzecznika największego szpitala w mieście, sześć osób przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej, w tym 12-letni chłopiec.

Do strzelaniny doszło w sobotę nad ranem kiedy do lokalu, w którym odbywała się zabawa wtargnęła grupa uzbrojonych mężczyzn. Otworzyli oni ogień do bawiących się ludzi.

- To była masakra, nigdy takiej nie widziałem - powiedział jeden z przybyłych na miejsce policjantów.

Zobacz także

Wskaźniki przestępczości w Brazylii biją w ostatnich latach rekordy. Według statystyk policyjnych tylko w stanie Ceara dokonano w 2017 r. 5.114 zabójstw, czyli o 50 proc. więcej niż przed rokiem. W całej Brazylii rekord zabójstw padł w 2016 r. - zamordowano wówczas 61.619 osób, tzn. średnio 7 osób na godzinę.

RadioZET.pl/PAP/DG