Zamknij

Atak na księdza podczas mszy. Został zepchnięty ze sceny

17.07.2019 16:33
Atak na księdza podczas mszy. Został zepchnięty ze sceny
fot. Portal UAI/Youtube

Do zaskakujących scen doszło podczas odprawiania mszy w miejscowości Cachoeira Paulista, w stanie Sao Paulo w Brazylii. Na oczach blisko 50 tysięcy osób, słuchających kazania ekspresyjnego i popularnego w tym kraju kleryka, 32-letnia kobieta nagle wbiegła na podest i z całej siły zepchnęła duchownego ze sceny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poszkodowany duchowny to Marcelo Rossi. Odprawiał on akurat mszę w hali centrum ewangelizacyjnego katolickiej wspólnoty Cancao Nova. Nagle, na scenie obok niego pojawiła się 32-letnia agresorka, który z całej siły popchnęła księdza, spychając go z podestu. Kleryk spadł na ziemię.

Kobietę przewieziono na komisariat 

Kobietę udało się od razu zatrzymać. Jak stwierdzili śledczy, 32-latka cierpi na zaburzenia psychiczne. Po zatrzymaniu, została przewieziona na komisariat. Duchowny po całym zdarzeniu oświadczył, że nie zamierza wstępować przeciwko niej na drogę sądową.

Mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń. Po tym, jak obecny na miejscu wydarzenia personel medyczny udzielił mu natychmiastowej pomocy, ksiądz mógł dokończyć kazanie. Taką informację podały władze wspólnoty Cancao Nova. Po ponownym wejściu na scenę, duchowny skomentował incydent. Jak podaje Newsweek, ksiądz powiedział, że nie żywi urazy do 32-letniej napastniczki i wybacza jej.

Jak wyliczyli organizatorzy wydarzenia, na samej hali w mszy udział brało około 50 tysięcy wiernych. Przebieg uroczystości transmitowano także na żywo w sieci.

 

RadioZET.pl/o2.pl/Newsweek