Zamknij

Nastolatka urodziła bliźnięta, które mają różnych ojców. Potwierdziły to badania

08.09.2022 15:40

19-letnia mieszkanka Minerios in Goias w Brazylii urodziła bliźnięta, które mają różnych ojców. Fakt ten potwierdziły badania DNA. Do tej pory na świecie potwierdzono zaledwie 20 takich ciąż.

bliźniaki mają różnych ojców
fot. Shutterstock

19-letnia mieszkanka Minerios in Goias w Brazylii wyjaśniła, że wykonała test na ojcostwo, by potwierdzić, który z mężczyzn jest ojcem urodzonych przez nią bliźniąt - przekazał Daily Mail. Na test miała zdecydować się w ósmym miesiącu ciąży.

Jak powiadomiono, nastolatce udało się zdobyć DNA obydwu potencjalnych ojców. Po przeprowadzeniu testu okazało się, że każdy mężczyzna jest ojcem jednego z dzieci. Według lokalnych mediów dzieci mają obecnie 1,5 roku i nad ich opieką czuwa trójka rodziców.

Brazylia. Urodziła bliźnięta, które mają różnych ojców

- Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy dwie komórki jajowe matki zostały zapłodnione przez różnych mężczyzn. Dzieci dzielą materiał genetyczny z matką, ale rozwijają się w dwóch łożyskach - wyjaśnił lekarz Tulio Jorge Franco.

ZOBACZ TAKŻE: Nadpłodnienie: czy można zajść w ciążę będąc w ciąży?

Opisywana przez nastolatkę sytuacja to superfekundacja, inaczej nadpłodnienie, nazywana też ciążą dwojaczą. Oznacza, że do doszło do zapłodnienia różnych komórek jajowych podczas odrębnych stosunków odbytych w krótkim czasie. Wśród wszystkich ciąż dwojaczych jedynie 5 proc. dotyczy dzieci, które posiadają różnych ojców.

Zjawisko superfekundacji jest niezwykle rzadkie na świecie. W przypadku bliźniąt urodzonych z różnych ojców do tej pory potwierdzono 20 takich ciąż.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Daily Mail/ Metro