Zamknij

Noworodek zakopany żywcem. Spędził pod ziemią siedem godzin [WIDEO]

Redakcja
11.06.2018 09:10
Noworodek zakopany żywcem. Spędził pod ziemią siedem godzin [WIDEO]
fot. YouTube screen

Policjanci z miejscowości Canarana w Brazylii uratowali zakopanego żywcem w parku narodowym noworodka. Dziecko spędziło pod ziemią siedem godzin – informują zagraniczne media. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podaje „Daily Mail”, dziewczynka została urodzona przez 15-latkę z rdzennego brazylijskiego plemienia. Nastolatka w rozmowie ze śledczymi powiedziała, że dziecko przyszło na świat w łazience. To tam miało dojść do nieszczęśliwego wypadku. Noworodek miał uderzyć głową o twardą posadzkę. Krewni dziewczynki byli przekonani, że dziecko zmarło. Nowo narodzoną dziewczynkę pochowali w płytkim grobie.

Noworodek zakopany żywcem

Według policji rodzina nie zgłosiła śmierci dziecka, ponieważ postępowała „według indiańskich wierzeń” – czytamy w „Daily Mail”

Brazylijska policja opublikowała dramatyczny film z momentu uwalniania noworodka. Nagie dziecko, zakopane na głębokości 50 cm wyciągali gołymi rękami z piasku funkcjonariusze policji. – Wykopywaliśmy dziurę, gdy nagle usłyszeliśmy cichy płacz pod ziemią i zdaliśmy sobie sprawę, że dziecko żyje. To jest niezapomniany moment – powiedział jeden z policjantów. 

ZOBACZ nagranie: 

Zobacz także

Dziewczynka trafiła do szpitala. Ma liczne obrażenia m.in. czaszki, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Matka dziewczynki została przesłuchana przez policję i jest hospitalizowana w związku z powikłaniami po jej nienadzorowanym porodzie. 

Śledczy ujawnili, że aresztowali prababkę pod zarzutem usiłowania zabójstwa. 

RadioZET.pl/Daily Mail/DG