Zamknij

Panika w supermarkecie. Półki zwaliły się na klientów, jedna osoba nie żyje

05.10.2020 14:49
półki zawaliły się na klientów w supermarkecie
fot. YouTube.com/TetovaOnline

Tragedia w supermarkecie w Brazylii. Jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych, kiedy w jednym ze sklepów na klientów i personel runęły półki.

Koszmarny wypadek wydarzył się w piątek w supermarkecie Mateus Atacarejo Mix w São Luís w północnej Brazylii. Do tragedii doszło około 20.15, w chwili, gdy na hali było wielu kupujących - informuje Daily Mail. W katastrofie zginęła 21-latka, która pracowała w sklepie od trzech miesięcy. Została przygnieciona przez rząd spadających półek.

Zobacz także

Brazylia. Tragedia w supermarkecie. Jedna osoba zginęła, 8 zostało rannych

Ofiarę zidentyfikowano jako 21-letnią Elane de Oliveira Rodrigues. Sześć innych osób, które zostały poszkodowane, przetransportowano do szpitala. Kolejne dwie doznały drobnych obrażeń i po opatrzeniu ran mogły od razu wrócić do domu.

Przerażający moment, gdy na klientów i personel runęły półki z produktami, został zarejestrowany przez kamerę monitoringu oraz świadków. Metalowe konstrukcje, które widzimy po prawej stronie ekranu, nagle zaczęły przewracać się na ludzi jak domino, powodując ogromny hałas.

Na nagraniu widać klientów spokojnie płacących przy kasach. Kiedy zorientowali się, co się stało, zostawiali wózki z zakupami i w popłochu zaczynali biec do drzwi. Inny film pokazuje zszokowanych ludzi, którzy wśród połamanych konstrukcji półek i ogromu produktów próbowali odszukać ocalałych. W tle słychać krzyki.

W akcji ratunkowej wzięło udział ponad 270 strażaków. Poszukiwania żywych trwały całą noc i zostały oficjalnie zakończone w sobotę rano. Przez 11 godzin ratownicy w kamizelkach odblaskowych przeczesywali supermarket i zaglądali pod zawalone konstrukcje. Prosili ludzi zakopanych pod półkami, aby sygnalizowali swoje położenie, dzwoniąc na telefony komórkowe lub hałasując. W sprawie wypadku wszczęto śledztwo. Władze wciąż próbują ustalić, co spowodowało zawalenie się półek.

Zobacz także

RadioZET.pl/Daily Mail/rt.com