Zamknij

Pożar w siedzibie słynnego klubu. Nie żyje 10 osób, są ranni

Redakcja
08.02.2019 13:12
Brazylia
fot. Wikimedia.Commons

Co najmniej dziesięć osób zginęło, a trzy są ranne, w pożarze w ośrodku szkoleniowym jednego z najpopularniejszych klubów piłkarskich w Brazylii – Flamengo Rio de Janeiro.

Rzecznik straży pożarnej poinformował, że spłonęły mieszkania zajmowane przez młodych zawodników klubu. Według stacji Sportv zginęło sześciu piłkarzy drużyn młodzieżowych i czterech pracowników klubu.

Pożar wybuchł ok. godz. 5 nad ranem czasu lokalnego w supernowoczesnym ośrodku Ninho de Urubu, gdzie trenuje również pierwsza drużyna Flamengo, spodziewana tego dnia o godz. 9.30. Straż pożarna opanowała sytuację dwie godziny później. Jak informują brazylijskie media, młodzież przebywająca w ośrodku jest w wieku od 14 do 17 lat.

Zobacz także

Flamengo Rio de Janeiro to jeden z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie. Pięciokrotny mistrz Brazylii, w 1981 roku wywalczył trofeum Copa Libertadores (południowoamerykański odpowiednik Ligi Mistrzów). W jego barwach grali najsłynniejsze brazylijscy zawodnicy, m.in. Zico, Romario czy Adriano. 

RadioZET.pl/PAP/MP