Zamknij

Popularny uzdrowiciel oskarżany o wielokrotne gwałty. Twierdzi, że przekazywał „duchową energię”

Redakcja
10.12.2018 13:53
Popularny uzdrowiciel oskarżany o wielokrotne gwałty. Twierdzi, że przekazywał „duchową energię”
fot. AFP

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych uzdrowicieli, 76-letni Brazylijczyk Joao de Deus, został oskarżony przez swoje pacjentki o napaści na tle seksualnym. Znachor przekonuje, że „używał swoich mocy, by wyleczyć tysiące osób” i „stanowczo odrzuca jakiekolwiek insynuacje nt. niewłaściwych zachowań podczas swoich terapii”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Oskarżenia padły na antenie brazylijskiej stacji Globo Television. Zahira Leeneke Maus, duńska choreografka, która w przeszłości korzystała z uzdrowicielskich usług 76-latka, ujawniła, że Joao de Deus najpierw zmanipulował ją, a następnie zgwałcił.

Zobacz także

To jednak niejedyne oskarżenia, jakie padają pod adresem znachora. Brazylijska telewizja podała, że ofiar było zdecydowanie więcej, jednak kobiety chcą pozostać anonimowe. Po emisji programu swoje historie związane z uzdrowicielem opowiedziało łącznie jedenaście kobiet.

Joao de Deus miał przekonywać kobiety, że stosunek seksualny to jedyny sposób, aby przekazać im „duchową energię”. Do gwałtów miało dochodzić w latach 2010-2018 w „duchowym szpitalu” w Abadianie.

Zobacz także

Po programie Joao wydał w tej sprawie oświadczenie. Przekonywał, że „używał swoich mocy, by wyleczyć tysiące osób” i „stanowczo odrzuca jakiekolwiek insynuacje nt. niewłaściwych zachowań podczas swoich terapii”.

RadioZET.pl/BBC/BM