Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Popularny uzdrowiciel oskarżany o wielokrotne gwałty. Twierdzi, że przekazywał „duchową energię”

10.12.2018 13:53
xxx wiadomosci

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych uzdrowicieli, 76-letni Brazylijczyk Joao de Deus, został oskarżony przez swoje pacjentki o napaści na tle seksualnym. Znachor przekonuje, że „używał swoich mocy, by wyleczyć tysiące osób” i „stanowczo odrzuca jakiekolwiek insynuacje nt. niewłaściwych zachowań podczas swoich terapii”.

Popularny uzdrowiciel oskarżany o wielokrotne gwałty. Twierdzi, że przekazywał „duchową energię” fot. AFP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Oskarżenia padły na antenie brazylijskiej stacji Globo Television. Zahira Leeneke Maus, duńska choreografka, która w przeszłości korzystała z uzdrowicielskich usług 76-latka, ujawniła, że Joao de Deus najpierw zmanipulował ją, a następnie zgwałcił.

To jednak niejedyne oskarżenia, jakie padają pod adresem znachora. Brazylijska telewizja podała, że ofiar było zdecydowanie więcej, jednak kobiety chcą pozostać anonimowe. Po emisji programu swoje historie związane z uzdrowicielem opowiedziało łącznie jedenaście kobiet.

Joao de Deus miał przekonywać kobiety, że stosunek seksualny to jedyny sposób, aby przekazać im „duchową energię”. Do gwałtów miało dochodzić w latach 2010-2018 w „duchowym szpitalu” w Abadianie.

Po programie Joao wydał w tej sprawie oświadczenie. Przekonywał, że „używał swoich mocy, by wyleczyć tysiące osób” i „stanowczo odrzuca jakiekolwiek insynuacje nt. niewłaściwych zachowań podczas swoich terapii”.

RadioZET.pl/BBC/BM

Oceń