Zamknij

Zasztyletował swoją byłą partnerkę, następnie wtargnął do kościoła i zabił trzy kolejne osoby

22.05.2019 11:25
Brazylia
fot. Policja w Brazylii/Wikimedia.Commons

Brazylijskie media informują w środę o dramatycznych wydarzeniach, do których doszło w mieście Paracatu w stanie Minas Gerais na południowym wschodzie kraju. 39-letni mężczyzna zabił tam nożem byłą partnerkę, a potem zastrzelił w kościele trzy osoby, w tym ojca kobiety. 

We wtorek wieczorem (czasu miejscowego) sprawca, 39-letni były żołnierz Rudson Aragao Guimaraes, wbiegł do ewangelickiego kościoła Igreja Batista Shalom, chcąc zabić pastora, który był mężem zamordowanej chwilę wcześniej kobiety – poinformował portal Globo, powołując się na policję.

Pastorowi udało się uciec, ale napastnik zastrzelił w kościele jego ojca oraz dwie kobiety. Wezwani funkcjonariusze sił bezpieczeństwa użyli broni. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Zobacz także

Portal Globo informuje, że wzburzeni mieszkańcy chcieli wedrzeć się do kościoła i rozprawić się z zabójcą, ale powstrzymała ich żandarmeria wojskowa. Jak podaje portal Fox News, mężczyzna miał z uwagi na swoje zachowanie zostać wcześniej wydalony ze wspólnoty religijnej. 

Paracatu ma ok. 93 tys. mieszkańców; leży w odległości ok. 200 km na południowy wschód od stolicy kraju, Brasilii. 

RadioZET.pl/PAP