Zamknij

Dwie wielkie linie lotnicze wprowadzają dodatkowe opłaty dla pasażerów

Redakcja
29.05.2017 16:54
Dwie wielkie linie lotnicze wprowadzają dodatkowe opłaty dla pasażerów
fot. Pixabay

Podróżujący liniami British Airways i Iberia muszą liczyć się ze wzrostem cen biletów kupowanych przez globalny system dystrybucji, czyli GDS. Zmiany wejdą w życie od 1 listopada 2017 roku. 

Nowa opłata będzie obowiązywała osoby, które wykonają zakup biletu z wykorzystaniem trzech największych systemów ich dystrybucji: Amedusa, Sabre i Travelport. Wysokość kosztu podróży wzrośnie o około 38 złotych i będzie naliczana za każdy odcinek przelotu. 

Analogiczne rozwiązanie jest wykorzystywane od przeszło dwóch lat przez niemieckiego przewoźnika Lufthansa. W przypadku linii lotniczych naszego zachodniego sąsiada opłata wynosi 16 euro. Krok ten podyktowany jest spadkiem dochodów z bezpośredniej sprzedaży biletów i wzrostem kosztów prowizji dla pośredników.

Zobacz także

British Airways uspokaja, że podwyżka cen biletów nie odbije się na kieszeniach wszystkich podróżujących. Z systemów GDS korzystają przede wszystkim agencje turystyczne, biura podróży oraz inni pośrednicy. BA i Iberia zamierzają wypromować własne kanały sprzedaży, które nie pobierają dodatkowych opłat. 

RadioZET.pl/DG