Zamknij

Atak rakietowy pod Kijowem. Możliwe problemy z dostawami energii i wody

17.04.2022 13:56
atak w Browarach
fot. Euromaidan PR

Rosyjskie rakiety spadły w niedzielę na obiekty infrastruktury w okolicy miejscowości Browary pod Kijowem – poinformował mer tego miasta w Telegramie.

Rosyjsko wojsko wycofało się z obwodu kijowskiego i centralnej części Ukrainy, ale kontynuowane są ostrzały rakietowe. Mer Browarów Ihor Sapożko poinformował na Telegramie, że rosyjskie rakiety spadły w niedzielę na obiekty infrastruktury w okolicy miejscowości Browary pod Kijowem.

W związku z rosyjskim atakiem w Browarach może dojść do problemów z dostawami energii elektrycznej i wody - przekazał Sapożko.

Z kolei w wyniku sobotniego ataku w Kijowie jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. W Charkowie w rezultacie ostrzałów zginęła jedna osoba, a co najmniej 18 zostało rannych.

- Mimo tego, że nasza obrona przeciwlotnicza działa, nasi wojskowi prowadzą obronę, doszło w dzielnicy darnickiej do wybuchów. Jest jeden zabity, kilka osób zostało hospitalizowanych, pracownicy medyczni walczą o ich życie - przekazał Kliczko, cytowany przez serwis Ukrainska Prawda. Mer podkreślił, że Kijów był i pozostaje celem wroga i nie wykluczył, że ostrzały stolicy będą kontynuowane.

RadioZET.pl/ Telegram/ PAP

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje

C