Zamknij

Bruksela chce zmienić w Polsce dopuszczalne prędkości jazdy. "Nie wszyscy będą zadowoleni"

Redakcja
01.12.2017 19:47
Bruksela chce zmienić w Polsce dopuszczalne prędkości jazdy. "Nie wszyscy będą zadowoleni"
fot. Archiwum RadioZET.pl

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu chce, aby zmieniły się w Polsce limity dopuszczalnej prędkości na drogach. Brukselscy eksperci sugerują, że należałoby obniżyć dopuszczalną prędkość na autostradach do 120 kilometrów na godzinę oraz na obszarze zabudowanym pomiędzy godz. 23 a 5 rano.

Zagłosuj

Uważasz, że to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Dopuszczalne prędkości, jakie obowiązują w Polsce, nie podobają się szefowi Rady Antonio Avensoso. – We wszystkich krajach Unii Europejskiej limit prędkości w obszarze zabudowanym wynosi 50 km na godzinę, a tylko w Polsce jest wyższy w nocy i wynosi 60 km na godzinę. W związku z tym zaapelował o ujednolicenie limitu na poziomie 50 km na godzinę przez całą dobę – wyjaśniał specjalista.

Ujednolicenie przepisów

Mieszcząca się w Brukseli Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu to instytucja, która doradza europarlamentowi i Komisji Europejskiej w sprawach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Nie tylko prędkość

Eksperci z Unii Europejskiej chcą, by Polacy zdjęli nogę z gazu – pisała piątkowa „Rzeczpospolita”. Ich zdaniem należy ujednolicić przepisy w tej kwestii na terenie całej Wspólnoty. Ponadto szef Rady chciałby też przyznania pieszym pierwszeństwa już na etapie zbliżania się do pasów. Komisja Europejska jeszcze się w tej sprawie nie wypowiedziała.

Obowiązujące obecnie prędkości wyglądają tak:

kodeks
fot. Twitter

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/strz