Zamknij

17-latka zasztyletowana w parku. Sprawca trafił do aresztu

Redakcja
06.03.2019 15:41
17-latka zasztyletowana w parku. Sprawca trafił do aresztu
fot. Prath/Shutterstock

Brytyjska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o zamordowanie 17-letniej uczennicy Jodie Chesney – poinformował w środę dziennik „Daily Mirror”.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zatrzymania podejrzanego doszło na terenie Leicester.

Zobacz także

W oficjalnym oświadczeniu Scotland Yardu napisano, że „podejrzanego o morderstwo 17-letniej Jodie Chesney mężczyznę zatrzymano we wtorek, 5 marca”. Poinformowano również, że sprawca od tamtego czasu przebywa w areszcie.

Nastolatka zmarła na miejscu

17-latka została zamordowana w zeszły piątek, w jednym z parków we wschodniej części Londynu (Howard Hill, Havering). Dziewczyna spędzała tam czas w towarzystwie trójki znajomych oraz swojego chłopaka.

Zobacz także

Wspólną zabawę nastolatków przerwał prawdziwy horror. Nieznany im mężczyzna z nożem zaatakował Jodie i zadał jej potężny cios. Nastolatka zmarła na miejscu z powodu rany kłutej pleców. Napastnik szybko oddalił się z miejsca zabójstwa.

„Jej śmierć jest tragedią”

Jak mówił po tragedii detektyw John Ross z londyńskiej policji, „wczoraj 17-letnia dziewczynka straciła życie i chcę wyrazić moje najgłębsze współczucie dla jej rodziny. Ta śmierć jest wielką tragedią”. Zapewnił również, że londyńskie służby prowadzą w sprawie szeroko zakrojone śledztwo.

– Mogę zapewnić zarówno bliskich Jodie, jak i całą społeczność (Havering – red.), że robimy wszystko, co w naszej mocy, by doprowadzić osobę odpowiedzialną (za śmierć 17-latki – red.) przed oblicze wymiaru sprawiedliwości – oznajmił.

Zobacz także

Jednocześnie zaapelował również do potencjalnych świadków zdarzenia, którzy widzieli zdarzenie lub mają jakąkolwiek wiedzę na temat jego okoliczności, o kontakt  z policją.

RadioZET/Daily Mirror/JZ