Zamknij

Brytyjczycy skontrolowali islamskie szkoły na Wyspach. Radykalne treści dla dzieci

Redakcja
08.12.2017 16:01
Brytyjczycy skontrolowali islamskie szkoły na Wyspach. Radykalne treści dla dzieci
fot. Flickr

Inspektorzy brytyjskiego urzędu zajmującego się standardami edukacji przebadali islamskie szkoły na terenie Wielkiej Brytanii. Jak donosi „The Times”, nigdy wcześniej nie zetknęli się z takim natężeniem dyskryminacji i seksizmu.

Zagłosuj

Uważasz, że muzułmańskie szkoły niepaństwowe powinny zostać w Europie zdelegalizowane?

Liczba głosów:

Brytyjskie media opisują efekt kontroli przeprowadzonej w islamskich szkołach na Wyspach. Okazuje się, że program nauczania w przeciętnej szkole niewiele ma wspólnego z tym, na co natknęli się inspektorzy Ofstend.

Radykalne treści dla dzieci

Jedną z perełek, na jakie natknęli się urzędnicy, była książka o tytule „Kobiety, które zasługują na pójście do piekła”. W jednym z rozdziałów dzieci mogą przeczytać, że kobiety nie powinny okazywać „niewdzięczności wobec swojego męża”, oraz, że nie powinny mieć wysokich ambicji. Autor książki Mansoor Abdul Hakim, pisze również, że za tatuaż lub nieprawidłową fryzurę można trafić do piekła.

Pranie mózgów

Inne publikacje znalezione w islamskich szkołach mówiły m.in. o tym, że kobieta nie powinna opuszczać mieszkania bez zezwolenia swojego męża ani nie może odmawiać mu seksu. Największe brytyjskie dzienniki opisały efekt kontroli w 177 szkołach muzułmańskich. Nie są to placówki państwowe, jednak są akceptowane przez resort edukacji i działają całkowicie legalnie.

Zobacz także

RadioZET.pl/TheTimes/ibtimes.co.uk/strz