Zamknij

Sondaż na Wyspach: Większość Brytyjczyków żałuje zagłosowania za Brexitem

Redakcja
27.04.2017 14:33
Sondaż na Wyspach: Większość Brytyjczyków żałuje zagłosowania za Brexitem
fot. Pexels.com

Po raz pierwszy, od kiedy Brytyjczycy zagłosowali za opuszczeniem Unii Europejskiej, wynik sondaży wskazuje, że większość z nich żałuje tej decyzji i twierdzi, że Brexit negatywnie odbije się na postrzeganiu Królestwa na arenie międzynarodowej. Wyniki sondażu ośrodka YouGov opublikował w czwartek dziennik "The Times”.

W sondażu Brytyjczycy musieli odpowiedzieć na pytanie: "Patrząc wstecz, czy myślisz, że Zjednoczone Królestwo miało rację, czy nie, głosując za wyjściem z Unii Europejskiej?" 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że tak, 43 proc. poparło decyzję o opuszczeniu wspólnoty, a 12 proc. było niezdecydowanych.

Zobacz także

Obawy Brytyjczyków

– Po raz pierwszy zdarza się, że większość twierdzi, że referendum zakończyło się niedobrym rezultatem – zauważa "The Times", podkreślając, że kwestia Brexitu wciąż dzieli kraj. Według dokładnych wyników sondażu, 36 proc. ankietowanych jest zdania, że opuszczenie UE negatywnie wpłynie na znaczenie Wielkiej Brytanii na arenie międzynarodowej. Sondaż przeprowadzono na grupie 1590 dorosłych obywateli Wielkiej Brytanii.

Zobacz także

23 czerwca 2016 roku w referendum 52 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Pod koniec marca bieżącego roku rząd Theresy May uruchomił procedurę wyjścia z UE. Negocjacje w tej sprawie mają potrwać dwa lata.

RadioZET.pl/PAP/strz