Zamknij

Brytyjczyk przebiegł trasę z filmu „Forrest Gump”. To 590 maratonów

Redakcja
29.03.2018 21:29
Brytyjczyk przebiegł trasę z filmu „Forrest Gump”. To 590 maratonów
fot. Archiwum własne

Rob Pope, 39-letni biegacz z Liverpoolu, jest pierwszym na świecie człowiekiem, który powtórzył wyczyn z kultowego filmu „Forrest Gump”, przebiegając 15 tysięcy mil (ponad 24 tysiące kilometrów) szlakiem Forresta.

Brytyjczyk mówi, że jego trasa, która liczy sobie tyle, co 590 całych maratonów, zaczęła się spontanicznie. Po obejrzeniu „Forresta Gumpa” postanowił pobiegać. — Tego dnia, bez żadnego powodu, zdecydowałem się na małą przebieżkę. Przebiegłem do końca drogi, a kiedy tam dotarłem, pomyślałem, że pobiegnę na koniec miasta. A kiedy tam dotarłem, pomyślałem, że może po prostu przebiegłbym przez hrabstwo Greenbow — mówi, opisując początek swojej przygody.

Przebiegł trasę Forresta Gumpa

Następnie, przez 3 lata, 2 miesiące, 14 dni i 16 godzin biegł przed siebie identyczną trasą, jak w filmie. Już w roku, gdy „Forrest Gump” trafił do kin, eksperci twierdzili, że powtórzenie tego wyczynu w rzeczywistości jest wykonalne. Po 23 latach dokonał tego Rob Pope i przeszedł do historii.

Rob Pope i jego trasa

Przerwę w przebiegnięciu 24 tys. kilometrów zrobił sobie tylko, gdy rodziło się jego dziecko. Poleciał do Wielkiej Brytanii i szybko wrócił na trasę.

Oto, jak wyglądała trasa Roba Pope’a:

 

Rob Pope trasa
fot. Instagram

RadioZET.pl/noizz/goingthedistancerun.com/strz