Zamknij

Brytyjska policja zatrzymała poszukiwanego polskiego pseudokibica

Redakcja
01.03.2017 11:18
Policja
fot. PAP

Brytyjska policja zatrzymała w środę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Pawła Ch. pseudokibica Siarki Tarnobrzeg, skazanego w Polsce za liczne rozboje i brutalne pobicia - podała Komenda Główna Policji.

Mężczyznę zatrzymano w Londynie dzięki współpracy polsko-brytyjskiej. Paweł Ch. w 2013 r. trafił na opracowaną przez Scotland Yard i opublikowaną w brytyjskiej prasie listę najbardziej poszukiwanych przestępców z Europy Wschodniej.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Policja podała, że zatrzymanie było siłowe - do mieszkania w środę rano weszła specjalna grupa szturmowa, znaleziono tam noże, maczetę i siekierę, a także kolekcję obrazków ze swastykami.

- Mężczyzna został skazany w Polsce za liczne rozboje oraz brutalne pobicia, których dokonał w okresie od 2006 do 2009 roku, w wyniku których wszystkie ofiary doznały poważnych obrażenia ciała - podała policja.

KGP poinformowała, że zatrzymany pomimo pobytu w Wielkiej Brytanii, pozostał aktywnym pseudokibicem Siarki Tarnobrzeg i utrzymywał liczne kontakty ze środowiskami pseudokibicowskimi w Polsce i Wielkiej Brytanii. Paweł Ch. również w Wielkiej Brytanii dokonywał przestępstw.

- W przeszłości, jako pseudokibic Siarki Tarnobrzeg, dokonał uszkodzenia mienia, dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza oraz stosował groźby karalne w stosunku do mniejszości narodowych - zaznaczono.

Policja uzyskała informacje, że poszukiwany może przebywać w północnym Londynie. Dzięki współpracy ze Scotland Yardem potwierdzono te wiadomości. - Przy udziale rzeszowskiego Wydziału Poszukiwań Komendy Wojewódzkiej Policji ustalono, że poszukiwany posługuje się fałszywą tożsamością oraz prowadzi w miejscu zamieszkania studio tatuażu - podała KGP.

RadioZET.pl/PAP/DG