Zamknij

Brytyjskie media reagują na doniesienia z Pałacu Buckingham. "Niepokojący sygnał"

PAP
08.09.2022 18:12

Ton komunikatu wydanego przez Pałac Buckingham, w którym napisano o "zaniepokojeniu" lekarzy stanem zdrowia królowej Elżbiety II, mocno kontrastuje z komunikatami z poprzednich miesięcy i to też jest niepokojącym sygnałem - zwracają uwagę brytyjskie media.

Pałac Buckingham
fot. PAP/EPA/NEIL HALL

Od czasu, gdy w październiku zeszłego roku zaczęły się problemy królowej Elżbiety II ze zdrowiem, Pałac Buckingham bardzo oszczędnie i w mało konkretny sposób o nich informował, początkowo mówiąc jedynie o zmęczeniu, później o problemach z poruszaniem się.

Tymczasem teraz pierwszy raz napisano wprost o "zaniepokojeniu" lekarzy.

Niepokojące doniesienia o zdrowiu Elżbiety II. "Niepokojący jest pośpiech"

"Po dalszej ocenie dziś rano, lekarze królowej są zaniepokojeni stanem zdrowia Jej Wysokości i zalecili, aby pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa pozostaje w komfortowych warunkach i w Balmoral" - głosi wydane przez Pałac Buckingham oświadczenie.

Jak zwracają uwagę media, niepokojący jest także pośpiech, z jakim cała najbliższa rodzina królowej wyruszyła do zamku Balmoral, gdzie przebywa 96-letnia monarchini.

Jest tam już jej córka księżniczka Anna, książę Karol z żoną Camillą oraz pozostali dwaj synowie książę Andrzej i książę Edward. W drodze są dwaj synowie Karola - William i Harry.

RadioZET.pl